0506 993 31 95
  0506 993 31 95
Para Birimi Seçimi
Kategoriler
MARKALAR
Ürün Filtreleme
GRAMAJ
Fiyat Aralığı
Tüm Filtreleri Temizle
  Filtrele
Toplam 9 Ürün

FOSFORESANS PIGMENT NEDİR?

Pigment, fosforesans özellik gösteren bir pigment çeşididir. Adını “Stronsiyum Aluminat” sisteminden almaktadır. Fosforesans pigmentler özellik olarak, gün içerisinde almış oldukları ışığı depolayarak karanlıkta toplamış oldukları ışığı veren pigmentlerdir. Bu teknolojiden yola çıkarak laboratuar ortamında parlaklık süresi ve parlaklık şiddeti açısından özel olarak geliştirilmiş pigmentlerdir.

Fosfor tozumuz 30 dakika şarj ile karanlıkta 10-12 saat arasında görülebilme süresine sahiptir. Günümüzde en yaygın olarak cam, seramik, tekstil, boya, serigrafi, yol çizgileri, plastik vb. alanlarda kullanılabilmektedir. Bunların haricinde bir çok sektörde de kullanılabilmesi mümkün olup, bu durumum tamamen kullanıcıların hayal gücü ile sınırlıdır.

Pigment hiçbir şekilde zehirli bir madde içermez. Genelde sanılanın aksine fosforesans pigmentler aynı zamanda radyoaktif bir içeriğe de sahip değildir. Yanıcı değildir ve  fosfor veya kurşun gibi maddeler içermez. Pigmentlerimizin ömrü 10+ yıldır. Kullanmış olduğunuz materyal bozulmadığı takdirde ürünün parlaklığı zaman içinde azalmaz. Şarj olup sönmeye devam eder.


FOSFORESANS PIGMENT Kullanım Alanları

FOSFORESANS PIGMENT (fosfor) Serigrafi kullanımı:

Şeffaf serigrafi verniği ile karıştırarak baskı yapabilirsiniz. Elde etmek istediğiniz parlaklık düzeyine göre %25-50 oranında pigment kullanmanız gerekmektedir.

FOSFORESANS PIGMENT (fosfor) Tekstil kullanımı: Kullanmış olduğunu baskı şekline göre değişkenlik göstermek suretiyle tamamen şeffaf bir ajan veya baskı patı kullanarak pigmentleri istemiş olduğunuz kumaşın üzerinde uygulayabilirsiniz.

FOSFORESANS PIGMENT (fosfor) Cam kullanımı: Soğuk ve sıcak(füzyon) cam uygulamalarında gerek tamamen gerek ise kısmi olarak şeffaf medyan vb. ürünlerle karıştırıp uygulayabilirsiniz. İnce ürünler hariç 800 dereceye kadar ısıya dayanıklıdır.

FOSFORESANS PIGMENT (fosfor) Plastik kullanımı: Transparan plastik türleri ile çok iyi uyum sağlamaktadır. PE ve PP masterbatch haline getirebilir ve istediğiniz şekilde fosforesans etkiyi sağlayabilmeniz mümkündür. %30 oranında pigment girmeniz yeterli olacaktır.

FOSFORESANS PIGMENT (fosfor) Boya kullanımı: Solvent veya su bazlı farketmeksizin her türlü transparan reçinenin( Epoksi ,Akrilik vb.) içerisine karıştırabilirsiniz.


Bunların haricinde metal, seramik, boya vb. bir çok alanda kullanmanız mümkündür. Önemli olan kullanılan veya karıştırılan materyalin, içinde bulunan pigmentlerin şarj olmasını engellemeyecek şekilde transparan olmasıdır.

E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.