Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 2 Ürün

Stralumen Pigment, fosforesans özellik gösteren bir pigment çeşididir. Adını “Stronsiyum Aluminat” sisteminden almaktadır. Fosforesans pigmentler özellik olarak, gün içerisinde almış oldukları ışığı depolayarak karanlıkta toplamış oldukları ışığı veren pigmentlerdir. Stralumen pigmentleri de bu teknolojiden yola çıkarak laboratuar ortamında parlaklık süresi ve parlaklık şiddeti açısından özel olarak geliştirilmiş pigmentlerdir.

30 dakika şarj ile karanlıkta 10-12 saat arasında görülebilme süresine sahiptir. Günümüzde en yaygın olarak cam, seramik, tekstil, boya, serigrafi, yol çizgileri, plastik vb. alanlarda kullanılabilmektedir. Bunların haricinde bir çok sektörde de kullanılabilmesi mümkün olup, bu durumum tamamen kullanıcıların hayal gücü ile sınırlıdır.

Stralumen pigment hiçbir şekilde zehirli bir madde içermez. Genelde sanılanın aksine fosforesans pigmentler aynı zamanda radyoaktif bir içeriğe de sahip değildir. Yanıcı değildir ve  fosfor veya kurşun gibi maddeler içermez.Pigmentlerimizin ömrü 10+ yıldır. Kullanmış olduğunuz materyal bozulmadığı takdirde ürünün parlaklığı zaman içinde azalmaz. Şarj olup sönmeye devam eder.


Kullanım Alanları

Serigrafi: Şeffaf serigrafi verniği ile karıştırarak baskı yapabilirsiniz. Elde etmek istediğiniz parlaklık düzeyine göre %25-50 oranında pigment kullanmanız gerekmektedir.

Tekstil: Kullanmış olduğunu baskı şekline göre değişkenlik göstermek suretiyle tamamen şeffaf bir ajan veya baskı patı kullanarak pigmentleri istemiş olduğunuz kumaşın üzerinde uygulayabilirsiniz.

Cam: Soğuk ve sıcak(füzyon) cam uygulamalarında gerek tamamen gerek ise kısmi olarak şeffaf medyan vb. ürünlerle karıştırıp uygulayabilirsiniz. Ürünümüz 800 dereceye kadar ısıya dayanıklıdır.

Plastik Transparan plastik türleri ile çok iyi uyum sağlamaktadır. PE ve PP masterbatch haline getirebilir ve istediğiniz şekilde fosforesans etkiyi sağlayabilmeniz mümkündür. %30 oranında pigment girmeniz yeterli olacaktır.

Boya: Solvent veya su bazlı farketmeksizin her türlü transparan reçinenin( Epoksi ,Akrilik vb.) içerisine karıştırabilirsiniz.


Stralumen Pigmentleri, bunların haricinde metal, seramik, boya vb. bir çok alanda kullanmanız mümkündür. Önemli olan kullanılan veya karıştırılan materyalin, içinde bulunan pigmentlerin şarj olmasını engellemeyecek şekilde transparan olmasıdır.E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?